Hot on line :: Новини організації


Чи має молодь доступ до інформації про фінансування молодіжних програм із місцевих бюджетів?

Саме такою була тематика обговорення, яке відбувалось 26 червня, напередодні Дня молоді та Дня Основного Закону України у Львівському прес-клубі реформ.

Участь у заході взяли представники молодіжних громадських організацій, органів студентського самоврядування, громадські активісти із Львівської та Волинської областей. Представники органів влади, які працюють із молоддю, не виявили бажання взяти участь в обговоренні.

У рамках заходу обговорювались питання доступу до інформації, якої сьогодні потребують молодь та організації для участі у молодіжній політиці та молодіжних програмах; результати всеукраїнського та місцевих моніторингів інформаційного наповнення веб-сайтів органів влади про молодіжні програми та їх фінансування; стан активного доступу молоді до інформації про діяльність органів влади шляхом подання інформаційних запитів; проблеми реалізації прав молоді та молодіжних організацій на інформацію про молодіжні програми та їх фінансування у областях; ефективність засобів поновлення порушених прав.
 
Керівник проекту Ярослав Хауляк зазначив, що «найбільш закритою є інформація про конкурси фінансування, ухвалення рішень, виконання та звітування щодо коштів бюджетів, які призначені на молодіжні програми, тобто усе те, що стосується бюджетних коштів. Від наявності доступу до такої інформації залежить взагалі можливість участі молоді та МГО у молодіжних програмах, якість заходів та прозорість використання коштів платників податків».
 
Захід проводили Комітет підтримки студентського самоврядування у партнерстві із Асоціацією Молодих Реформаторів (АМоРе) та Центром громадської адвокатури у рамках проекту «Реалізація та захист права на інформацію про молодіжні програми» за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».
 
Проект має на меті покращення реалізації та захисту права на доступ до інформації про молодіжні програми та їх фінансування на загальнодержавному та місцевих рівнях, навчання та активізацію організацій у реалізації та захисті права на інформацію.
 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail