Hot on line :: Новини організації


Голови та депутати місцевих рад Золочівщини переймали досвід децентралізації

 

07 жовтня 2016 року голови місцевих рад, депутати, представники громадськості та ЗМІ Золочівського району мали змогу ознайомитися з досвідом громад, які вже об’єдналися. Зокрема у сесійній залі відбулася зустріч-брифінг з представниками Новострілищанської та Тростянецької об’єднаних громад Львівщини.

Під час заходу голова Новострілищанської ОТГ Галина Козяр та в.о. заступника голови Тростянецької ОТГ Михайло Цихуляк розповіли про усі особливості функціонування громад в нових умовах. Зокрема запрошені гості розповіли детальну інформацію про свої громади, як вони дійшли до об’єднання, звідки наповнюють свої бюджети. Не менш цікавим було питання про окремі аспекти функціонування різних сфер в громадах. Учасники зустрічі мали змогу отримати відповіді на свої питання щодо функціонування освіти, культури, медицини в об’єднаних громадах, як організували роботу апаратів рад, скільки та яких підрозділів мають у своїй структурі управління та ін.

Крім цих питань, присутніх цікавило також, чи планують голови проводити оптимізацію навчальних закладів в громадах та яким чином, як здійснюється забезпечення пожежного захисту в громадах, дотримання громадського порядку, санітарне очищення і вивчення відходів в громадах, повноваження та статус старост. Галина Козяр, як освітянин, відповідаючи на поставленні запитання, також поінформувала присутнім про нещодавнє прийняття у першому читанні Верховною Радою України нового Закону «Про освіту» та розповіла про його нововведення. Загалом присутнім учасникам вдалося дізнатися багато нової інформації і окремих практичних нюансів як про позитивні сторони об’єднання громад, так і про труднощі з якими стикалися в Тростянецькій та Новострілищанській громадах впродовж першого року їх існування.

Наостанок присутні зійшлися на обговоренні більш загальних питань впровадження реформи. Зокрема було обговорено подальші можливі шляхи і методи впровадження, про добровільність об’єднання та роль перспективних планів в процесі реформи. У підсумку більшість присутніх голів та депутатів місцевих рад Золочівщини позитивно оцінили необхідність впровадження реформи децентралізації та дійшли згоди, що потрібно об’єднуватися якнайскоріше.

Захід проводився у межах проекту «Підтримка процесів децентралізації в частині добровільного об’єднання громад у Львівській області» громадської організації «Центр громадської адвокатури», який здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail