Hot on line :: Новини організації


Запрошуємо долучитися до громадської експертизи Міністерства соціальної політики України

Громадська організація “Центр громадської адвокатури” проводить громадську експертизу діяльності Міністерства соціальної політики України у сфері надання пільг (згідно з наказом №282 від 20.09.2010).

Громадська експертиза має на меті висвітлювати діяльність Міністерства соціальної політики України стосовно інформування громадськості про хід і результати заходів із реалізації Стратегії упорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012 року.

На даний час Міністерство соціальної політики України вже підготувало проект закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо пільг із оплати житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян”. Його подано на розгляд Кабінету Міністрів, а також надіслано на погодження Спільним представницьким органам профспілок. Також підготовлено законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо пільг із оплати телекомунікаційних послуг”, яким передбачено надавати всім пільговим категоріям громадян знижку на абонентну плату за користування телефоном. Документ зараз опрацьовують центральні органи виконавчої влади.

З цими документами, а також з іншими матеріалами щодо громадської експертизи та аналітичними матеріалами з даної проблематики можна ознайомитися за посиланнями:

http://www.cga.in.ua/index.php?itemid=1068

http://www.cga.in.ua/index.php?itemid=1058

Загалом Міністерство вже провело інвентаризацію пільг. Як з’ясувалося під час експертизи, понад 1,5 млн. осіб отримують додаткові пільги з місцевих бюджетів. Це зниження плати за житлово-комунальні послуги, придбання твердого палива та скрапленого газу, матеріальна допомога, компенсація фізичним особам за надані соціальні послуги тощо. Такі гарантії встановлено для малозабезпечених осіб, інвалідів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та інших вразливих верств населення.

З переліком пільг, упорядкованих Міністерством праці та соціальної політики України, можна ознайомитися у Віснику 1 за посиланням: http://www.cga.in.ua/index.php?itemid=1058

Центр громадської адвокатури може констатувати, що діяльність Міністерства щодо реформування системи пільг триває і є певні позитивні зрушення. Водночас про цю діяльність Міністерство практично не інформує громадськість і не консультується з нею.

Пропонуємо Вашій організації долучитися до проведення даної громадської експертизи та запропонувати свої  пропозиції щодо реформування системи пільг в Україні та вдосконалення (активізації) діяльності Міністерства соціальної політики України щодо виконання Стратегії упорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012 року.

Ваші пропозиції будуть подані від Вашого імені Міністерству соціальної політики України за результатами проведеної громадської експертизи разом з іншими пропозиціями.

Свої пропозиції можна надсилати за адресою: Центр громадської адвокатури, 79017, Львів, вул. К.Левицького, 97, 1-й поверх; т.(032) 2 444 659, факс (032) 2 444 654; e-mail: cga@lawngo.net

 

Центр громадської адвокатури


 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail